Neuropathy: Teknoloji, Sanat ve Hissizleşme

31 Ağustos 2019, 17.00-19.30

Daha önce Digilogue Zirvesi: Future Tellers 2018’de ve üniversitelerde düzenlenen bu etkinlik oldukça ses getirdi. Neuropathy ile interaktif ses-müzik deneyiminin bir parçası olmak isteyen herkesi bekliyoruz.

 

Temizle
Stok kodu: Yok Kategori:

Açıklama

Sanayi Devrimi ve Birinci Dünya Savaşı’ndan sonra insan çevresine uyum sağlamak, daha güçlü hale gelmek için makineleşmiş, birey olarak bir robot haline gelmeyi seçmiştir. Günümüzde ise insan çağın hızını yakalamak için büyük bir çaba ile bilinci ve egosunu sosyal ağlara taşıyarak kendini sanallaştırmaktadır.

Neuropathy, geçmiş, günümüz ve gelecekte insanın, sanatın ve teknolojinin değişimini irdeleyen bir sunumu ve bu konsepti interaktif ses-müzik deneyimine dönüştüren bir eseri kapsamaktadır.

*ODTÜ Çağdaş Dans Topluluğu ile Mart 2019’da gerçekleştirilen etkinliğin videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz.

 

yürütücü

Onur Çömlekçi, sanat ve teknolojinin kesişiminde projeler üreten ve sunumlar gerçekleştiren bir sanatçıdır. Teknolojiyi sanatsal üretim aracı olarak kullanırken, yaratıcı kodlama, sanal ve arttırılmış gerçeklik (VR/AR), motion capture, CG animasyon, 3d baskı ve 3d tarama gibi teknikleri kullanarak projeler üreten sanatçı çalışmalarını Ankara’da kendi stüdyosunda gerçekleştirmektedir. Profesyonel çalışmalarını kendi kurucusu olduğu Nuga Stüdyo’da yürüten Onur Çömlekçi, ayrıca sanat ve teknoloji ile ilgili sunumlar ve workshoplar yapmaktadır.

onurcomlekci.com
nugastudio.com

kayıt ve ödeme

Kaydınızın gerçekleşmesi için, kontenjan dolmadığı müddetçe 30 Ağustos’a kadar “kayıt ol” butonuyla açılan sayfa üzerinden kredi kartıyla veya banka havalesi/EFT (%10 indirim) ile ödeme yapabilirsiniz.