hakkında

Disiplinlerarası etkinlik ve ortak üretim alanı

Üretimhane; sanat, kültür, yaratıcılık, teknoloji ve mesleki gelişim ağırlıklı öğrenme programları tasarlayan, yaratıcı alanlarda üretilen fikir ve projeleri destekleyen bağımsız bir alandır.

Geleneksel disiplin sınırlarını aşan, çoksesli, katılımcı bir platform olan Üretimhane; çeşitli atölyelere, eğitimlere, güncel ve kuramsal tartışmalara, söyleşilere, projelere yer veriyor; katılımcıların merak ve eğilimlerine yönelik kalıcı bağlar kurmayı hedefliyor.

“ Üretimhane’yi insanların gelişimine destek olan yaratıcı bir merkez olarak görüyorum. Böyle kurumlar varlığını sürdürürse sanat ve tasarım alanında etkili işler üreten, sorgulayan, paylaşımcı insanlar da çoğalacaktır. ”

- Gizem Erdal, Endüstriyel Tasarımcı

“ Eve kapandığımız zamanlarda faydalı bir şey yapma motivasyonumu artıran, keşke gazetecilik alanında da faydalı seminerler olsa dediğim, ilgiyle takip ettiğim bir oluşum. ”

- Sevim Öztürk, Çevirmen

“ Üretimhane’deki eğitimcilerle birlikte bilgi açısından oldukça zengin ve eğlenceli geçen eğitimlerin, tasarım kavramına farklı ölçeklerden bakış açıma ve görselleştirme yeteneğime katkı sağlamasından çok mutlu oldum. ”

- Berin Güney, Şehir ve Bölge Plancısı

“ Eğitim alma konusu açılmadığı halde arkadaşlarıma tavsiye ettiğim, güzel kimseleri bir araya getirmiş öğrenim ve yaratıcılık platformu. ”

- Ayşen Teke, Mimar

“ İlk kurulduğu zamanlar Beyoğlu’ndaki mekanlarında düzenledikleri Neuropathy adlı etkinliğe katılmıştım. İlham verici, öğretici bir etkinlikti. Ardından birkaç atölyelerine de dahil oldum ve çok keyif aldım. ”

- Nihan Dinç, Proje Yöneticisi

“ 3B tasarımı öğrenme yolculuğuma kapı aralayan sevimli bir yer… Profesyonel ve yetkin isimleri ağırlıyorlar, çok güzel işler yapıyorlar. ”

- Mehmet Kahraman, İç Mimar

“ Yeni mezun biri olarak reklamcılık sektörüne adım atmak istediğim bir dönemde, Kadir Has Üniversitesi’yle birlikte düzenledikleri eğitimlerine katıldım. Eğitimde çok şey öğrendim ama bundan da önemlisi ne istediğime karar vermemi sağladı. ”

- Şeyma Erden, Müşteri İlişkileri Asistanı
şimdi ve gelecek

Yaratıcı liderlik, radikal iş birlikleri, etki odaklı projeler

2019 yılında Beyoğlu’nda açılan Üretimhane, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı ve çeşitli kurumlarla iş birlikleri yaparak faaliyet alanını genişletti. Yaratıcı profesyonellerin ekonomik ve sosyal etkisini artırma misyonu ile görünürlük projeleri yürüttü.

Şu an İstanbul ve Londra’daki ofisinde, Academy of Arts and Design London çatısı altında online öğrenme programları tasarlamaya devam ederken; sertifika programlarını Kadir Has Üniversitesi Yaşam Boyu Eğitim Akademisi ile birlikte düzenliyor ve dahil olduğu European Creative Hubs Network (ECHN) desteğiyle global projeler için hazırlık yapıyor.