hakkında

Yaratıcılık ve deneyim odaklı öğrenme platformu

Üretimhane, yaratıcı alanlarda öğrenme programları tasarlayan, üretilen fikir ve projeleri destekleyen bağımsız bir platformdur.

Geleneksel disiplin sınırlarını aşan, çoksesli, katılımcı bir platform olan Üretimhane; çeşitli atölyelere, eğitimlere, güncel ve kuramsal tartışmalara, söyleşilere, projelere yer veriyor; katılımcıların merak ve eğilimlerine yönelik kalıcı bağlar kurmayı hedefliyor.

“ Üretimhane’yi insanların gelişimine destek olan yaratıcı bir merkez olarak görüyorum. Böyle kurumlar varlığını sürdürürse sanat ve tasarım alanında etkili işler üreten, sorgulayan, paylaşımcı insanlar da çoğalacaktır. ”

- Gizem E, Endüstriyel Tasarımcı

“ Eve kapandığımız zamanlarda faydalı bir şey yapma motivasyonumu artıran, keşke gazetecilik alanında da faydalı seminerler olsa dediğim, ilgiyle takip ettiğim bir oluşum. ”

- Sevim Ö, Çevirmen

“ Üretimhane’deki eğitimcilerle birlikte bilgi açısından oldukça zengin ve eğlenceli geçen eğitimlerin, tasarım kavramına farklı ölçeklerden bakış açıma ve görselleştirme yeteneğime katkı sağlamasından çok mutlu oldum. ”

- Berin G, Şehir ve Bölge Plancısı

“ Eğitim alma konusu açılmadığı halde arkadaşlarıma tavsiye ettiğim, güzel kimseleri bir araya getirmiş öğrenim ve yaratıcılık platformu. ”

- Ayşen T, Mimar

“ İlk kurulduğu zamanlar Beyoğlu’ndaki mekanlarında düzenledikleri Neuropathy adlı etkinliğe katılmıştım. İlham verici, öğretici bir etkinlikti. Ardından birkaç atölyelerine de dahil oldum ve çok keyif aldım. ”

- Nihan D, Proje Yöneticisi

“ 3B tasarımı öğrenme yolculuğuma kapı aralayan sevimli bir yer… Profesyonel ve yetkin isimleri ağırlıyorlar, çok güzel işler yapıyorlar. ”

- Mehmet K, İç Mimar

“ Yeni mezun biri olarak reklamcılık sektörüne adım atmak istediğim bir dönemde, Kadir Has Üniversitesi’yle birlikte düzenledikleri eğitimlerine katıldım. Eğitimde çok şey öğrendim ama bundan da önemlisi ne istediğime karar vermemi sağladı. ”

- Şeyma E, Müşteri Yöneticisi
şimdi ve gelecek

Radikal iş birlikleri, etki odaklı projeler

2019 yılında Beyoğlu’nda açılan Üretimhane, bir dizi etkinliğe ev sahipliği yaptı ve çeşitli kurumlarla iş birlikleri yaparak faaliyet alanını genişletti. Yaratıcı profesyonellerin ekonomik ve sosyal etkisini artırma misyonu ile görünürlük projeleri yürüttü.

İstanbul ve Londra’daki ofisinde, Academy of Arts and Design London çatısı altında ve Kadir Has Üniversitesi ile iş birliği içerisinde online öğrenme programları tasarlamaya devam eden Üretimhane; European Creative Hubs Network (ECHN) üyesidir ve Autodesk Yetkili Eğitim Merkezi’dir.