Psikoloji Atölyesi: Kendin Olma Cesareti

6 Mart 2020, 19.30-21.30

“Kendin olmak” ne demektir? Bir psikolog, “kendilik” denildiğinde ne anlar? Gerçek ve sahte kendilik nedir? Nasıl kendimiz oluruz ve bu ne işimize yarayacak? Psikoterapinin gerçek kendiliğe ulaşmadaki rolü nedir?

Uzman Psikolog Merve Tarhan yürütücülüğünde gerçekleştirilecek atölye çalışmasında, benliğimize doğru bir yolculuğa çıkıyoruz… Daha sahici bir yaşam için!

Açıklama

Hayatta çoğu zaman bize çaresiz hissettiren şey, çektiğimiz acıya bir anlam veremeyişimizdir. Yaşadığımız durumları daha iyi anlamak ve tanımlamak, bize daha geniş bir bakış açısı ve daha fazla seçenek sunar. Kendimize ne kadar yaklaşırsak, ihtiyaçlarımızı da o kadar iyi anlar, kendimiz ve yaşam arasındaki bağlantıyı daha iyi kurabilir bir hâle geliriz.

Bu bağlamda atölyemiz, kendini tanımaya yönelik bir keşif yolculuğudur. Burada potansiyelimizi ortaya çıkarabilecek; daha spontan, özgün bir hayatı kurabilmekten ve kendimizi daha iyi ifade edebilmemizin önündeki engellerden söz edecek, onları ortadan kaldırabilmenin yollarını konuşacağız.

yürütücü

Merve Tarhan, klinik psikolog/psikoterapist. Lisans ve yüksek lisans eğitimini İstanbul Üniversitesi’nde tamamlamıştır. Ardından, University of Hawaii’de tam burslu olarak doktoraya kabul edilmiş, doktora süresince yine University of Hawaii’de araştırma görevlisi olarak çalışmış, lisans düzeyinde ders anlatmıştır. İstanbul, Ankara ve İzmir’de psikoloji atölyelerini sürdürmekte olup, bireysel yetişkin alanında danışanlarını görmeye devam etmektedir. Hikayeler yazmakta ve yaklaşık yedi yıldır arjantin tango ile ilgilenmektedir.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Atölyeye katılım kontenjanla sınırlıdır.