Psikanalitik Öykü Okuma Atölyesi

17-31 Ocak 2020, 19.30-21.30

Klinik psikolog, psikoterapist ve yazar Tuğçe Isıyel yürütücülüğünde gerçekleşecek Psikanalitik Öykü Okuma Atölyesi; 17, 24 ve 31 Ocak tarihlerinde her Cuma, 19.30-21.30 saatleri arasında Üretimhane’de.

Bu atölye; edebi metinlerin psikanalitik açıdan nasıl yorumlanabileceğini merak eden, psikanaliz kuramı ve psikanalitik edebiyat eleştirisi konuları üzerine yetkinleşmek isteyen herkesin katılımına açık.

Açıklama

Psikanalitik Öykü Okuma Atölyesi, katılımcıları psikanalize ilişkin temel düzeyde kuramsal bilginin yanı sıra psikanaliz kuramının oluşup gelişmesine katkı sağlayan psikanalistlerin fikirleriyle tanıştırmayı amaçlamaktadır. Atölyenin içeriği; yazar ile eseri arasındaki psikodinamik faktörleri, yazarın bilinç dışının metin üzerinden işleyişi, bir edebi metnin psikanalitik bakış açısından nasıl okunup yorumlanabileceği, psikanalitik edebiyat eleştirisinin nasıl yapılabileceği, psikanalizin temel kavramları ve metotlarının bir edebi eserde nasıl görülüp yorumlanabileceği üzerine bilgi paylaşımını ve tartışma ortamını içermektedir.

yürütücü

Tuğçe Isıyel: Klinik Psikolog/Psikoterapist. Londra’da Middlesex Üniversitesi’nde ve Türkiye’de psikanalizle ilgili çeşitli eğitimler aldı. EFTA-Avrupa Aile Terapisi Derneği (European Family Therapy Association) tarafından sertifikalanan Aile ve Çift Terapisi eğitiminin temel ve ileri düzeyini tamamladı. Kurucusu olduğu Polente Psikoloji’de yetişkin, çift ve aile alanında psikoterapist olarak çalışmaktadır. Aynı zamanda çeşitli mecralarda inceleme, deneme, eleştiri türünde yazılar yazmaktadır. İstanbul’un Sakinleri adında yayıma hazırladığı bir kitabı bulunmaktadır.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Atölyeye katılım kontenjanla sınırlıdır.