Dijital Denklemlerin Yeni Bilinmeyeni: NFT

Ücretsiz Etkinlik

18 Nisan 2022, 19.30-21.30

Üretimhane, 18 Nisan Pazartesi akşamı, 19.30-21.30 saatleri arasında “Dijital Denklemlerin Yeni Bilinmeyeni: NFT” etkinliğine ev sahipliği yapacak. Gökalp Gönen’in konuşmacı olarak yer alacağı online etkinlikte NFT’lerin gerçek anlamını, işlevini, sunduğu fırsatları, piyasa koşullarını masaya yatırarak bu bilinmeyen dünyaya kısa bir yolculuk yapacağız.

Açıklama

Geçtiğimiz yılın en çok konuşulan konuları arasında yer alan NFT‘ler kimilerine göre yeni dünyanın anahtarı, kimilerine göre de dolandırıcılıktan ibaret. NFT‘ler sanatçılar için sanat galerileri ve birçok kuruluş tarafından kapıları tutulmuş bir marketi alaşağı edip, yeni bir düzenin kapılarını açabilir. Açılan bu yeni kapıları başkaları tutar mı bilmiyoruz ancak bir değişimin gerçekleştiği kesin.

Değişen dijital dünyada NFT’leri nasıl tanımlarız? Bir sanatçı bu dünyaya nasıl girer? Yaratıcı endüstriler ve sanatçılar için NFT’ler ne gibi fırsatlar yaratıyor? NFT nasıl üretilir ve bunları kimler alır? Mental iradeniz bu piyasaya girmeye hazır mı?

konuşmacı

Gökalp Gönen (1989 Hatay/Türkiye) Yıldız Teknik Üniversitesi İnteraktif Medya Tasarımı’ndan mezun oldu. Kısa filmi Altın Vuruş (2015) birçok festivalde gösterildi ve birçok ödülün sahibi oldu. Bir sonraki filmi Avarya (2019) 38. İstanbul Film Festivali’nde “En İyi Kısa Film” ödülünün sahibi oldu, 39. İstanbul Film Festivali’nde Kısa Film ve İzmir Kısa Film Festivali’nde Animasyon/Belgesel/Deneysel jüri üyeleri arasında yer aldı. Bağımsız animatör ve yönetmen olarak çalışmalarına devam etmektedir.

kayıt

Etkinliğe katılım ücretsizdir ve kontenjan sınırlıdır. Kayıt için Zoom Kayıt Formu’nu doldurmanız gerekmektedir. Kayıt formunu doldurduktan sonra e-posta adresinize otomatik olarak Zoom katılım bağlantısı gönderilecek. Etkinliğe bu bağlantı üzerinden bağlanabileceksiniz.