Portfolyo Geliştirme (Atölye+Birebir Seans)

10 Mart 2022, 19.30-21.30*

Portfolyo hazırlamak ve geliştirmek isteyenler için hem teknik hem de tasarıma-içeriğe yönelik atölye çalışması başlıyor. 10 Mart Perşembe günü, Bilge Nur Saltık yürütücülüğünde online olarak gerçekleşecek atölyenin ardından her katılımcıyla birebir, 45 dakika süren portfolyo değerlendirme seansı yapılacak.

*Birebir seans için gün ve saat her katılımcıyla ayrıca kararlaştırılacaktır.

Açıklama

Yaratıcı sektörlerde çalışanlar için portfolyo hazırlamak oldukça önemli. Bir iletişim aracı olarak kullandığımız portfolyolar profesyonel hayata adım atarken bizi tanıtan basamak oluyor. Bu atölyede profesyonel bir portfolyo hazırlamanıza yardımcı olmak için sizinle birebir çalışıp, portfolyonuzu finalize etmenize yardımcı olacağız.

Online olarak gerçekleştirilecek 2 seansta, katılımcılar aşağıdaki adımları tamamlayacak.

1. Seans: “Portfolyo hazırlamanın püf noktaları” üzerine online eğitim
2. Seans: Her katılımcıyla birebir olacak 45 dakikalık bireysel portfolyo değerlendirmesi

yürütücü

 

Bilge Nur Saltık
Tasarımcı

 

Bilge Nur Saltık, İstanbul doğumlu bir tasarımcıdır. Yeditepe Üniversitesi Endüstri Ürünleri Tasarımı ve Grafik Tasarımı bölümlerinden mezun olduktan sonra 2011-2013 yılları arasında yüksek lisansını tamamlamak için Londra’ya yerleşti. 2013 yılında Royal College of Art, Design Products departmanında master’ını tamamladı.

2013 yılında Studio Bilge Nur Saltık’ı kuran tasarımcı, Conran Award’a nomine edildi ve 2014 yılında Share.Food projesiyle New Design Britain Ödülünü kazandı. Victoria & Albert Museum ve Cooper Hewitt Smithsonian Design Museum’da işleri sergilenen Nur’un optik cam koleksiyonları Shanghai Glass Museum’un ana koleksiyonun parçasıdır.

Değişik kültürlerden ve insan davranışlarından ilham alan tasarımcı, objelerin ardındaki hikayelerle ilgilenmektedir. Klasik zanaat yöntemleri ve deneysel üretim teknikleri ile çağdaş objeler ve enstalasyonlar tasarlamaktadır.

Bilge Nur Saltık, aynı zamanda uluslararası bir platform olan Form&Seek kolektifinin kurucu ortağıdır. 2013 yılında kurulan Form&Seek kolektifinin küratörlüğünü ve organizasyonunu gerçekleştiren Nur, 25 ülkeden 90 ayrı tasarımcıyla 17 ayrı sergiye imza atmıştır. Kendi koleksiyonunu oluşturan kolektif tasarımın belli ülke sınır ve limitlerine bağlı olmadığına inanmaktadır.

Türkiye’de tasarım kültürünün gelişmesine önem veren Nur, 2017 yılının sonunda online bir tasarım dergisi olan Tasarlayanlar.com’u kurmuştur. Tasarlayanlar, tasarım alanında tekil, orijinal, kreatif ve gelenekselin dışında işlere yer veren bağımsız online bir magazindir. Kurulma amacı, tasarım alanında iş yapan yerli ve yabancı kreatiflerin sesini duyuracak ve okuyuculara dünyada neler olduğunu gösterip ilham verecek bir platform oluşturmaktır.

Amerika’da Form&Seek stüdyosu adı altında tasarım kariyerine devam eden Nur, Lawrence Technological University, Endüstri Ürünleri Tasarımı departmanında bölüm başkanlığı yapmaktadır.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler banka kartı ve kredi kartı ile yapılabilir.
• Kontenjan 12 kişiyle sınırlıdır.