Mimari Görselleştirmede Dijital İllüstrasyon

4-5 Ocak 2020, 13.00-18.00

Mimari Görselleştirmede Dijital İllüstrasyon Atölyesi, iki günlük yoğun bir programla katılımcılara Adobe Illustrator programıyla dijital ortamda illüstrasyon yapmanın inceliklerini öğretecek. Atölye sonunda katılım belgesi de verilecek.

Açıklama

Mimari Görselleştirmede Dijital İllüstrasyon Atölyesi’nde Adobe Illustrator CC programının temel bilgileri aktarıldıktan sonra, katılımcıları destekleyecek bilinmedik özellikler de gösterilecek. Bu özelliklerin iyice anlaşılması; aksonometrik çizim, renklendirme, gölgelendirme gibi her adımın uygulamalı olarak öğrenilebilmesi için atölye çıktısı* olarak katılımcının belirlediği, ikonik bir yapının dijital ortama aktarılması beklenilecek. Atölye; mimarlık, iç mimarlık, şehir ve bölge planlama, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarım gibi alanlarda okuyan ya da çalışanların yanı sıra dijital illüstrasyon konusunda kendini geliştirmek isteyen, başlangıç ya da orta seviyede olan herkese açıktır.

Önemli Not: Atölye günü yanınızda Adobe Illustrator CC programı yüklü bir dizüstü bilgisayarınızı (tercihen tamamen şarj edilmiş) getirmelisiniz. Süresi dolmadığı müddetçe, programın deneme sürümü yeterli olacaktır. Programı yükleme aşamasında sorun yaşayan katılımcıların atölye başlangıcından 30 dakika öncesinde mekanda bulunması gerekmektedir.

Program Bilgisi: Adobe Illustrator CC 2019/2020 sürümünün İngilizce olarak yüklenmiş olması gerekmektedir. Program Adobe’un resmi sayfasından ücretsiz olarak indirilebilir. İngilizce olarak indirmek için https://helpx.adobe.com/tr/creative-cloud/help/change-install-language.html adresini ziyaret edebilirsiniz. Tercih edenler çizim tableti de getirebilir.

yürütücü

Tuğçe Selin Türk, MEF Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin İngilizce Mimarlık bölümünden 2018 yılında ikincilik ile mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca birden fazla ödüle layık görüldü. Kadir Has Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, TAK (Tasarım Atölyesi Kadıköy) ve FADA Workshop Haftası bünyesinde atölye koordinatörlüğü ve yürütücülük görevi üstlendi. MEF Üniversitesi’nde yarı zamanlı akademisyen olarak Mimari Tasarımda Anlatı Süreçleri ve Mimarlığa Giriş 101 derslerinde yürütücülük yaptı. Şu anda Mimarlık ve Kentsel Tasarım üzerine Politecnico di Milano Üniversitesi’nde yüksek lisansına devam ediyor.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır.