uretimhane-logo

Öğrenmeyi, düşünmeyi, üretmeyi, paylaşmayı seven insanların evi.

Katip Mustafa Çelebi Mah.
Küçük Parmakkapı Sk. No:15/4
34433 Beyoğlu/İstanbul
bilgi@uretimhane.com.tr
+90 212 232 87 49

Mimari Görselleştirmede Dijital İllüstrasyon

300,00 + KDV

24-25 Ağustos, 13.00-18.00

 

Dijital İllüstrasyon Atölyesi, iki günlük yoğun bir programla katılımcılara Adobe Illustrator programıyla dijital ortamda illüstrasyon yapmanın inceliklerini öğretecek. Atölye sonunda katılım belgesi de verilecek.

Kayıtlara kapalı

Kategoriler: ,

Açıklama

Mağara döneminde başlayan ve Nazilerin haberleşmek için geliştirdiği illüstrasyon, doğadaki nesnelerin yorumlanarak farklı şekillere büründüğü bir resim sanatı olarak bilinir. Aynı zamanda mimari görselleştirmeyi ve düşüncenin aktarımını sağlamak için kullanılan yöntemlerden biri olan illüstrasyon, gözle görülebilecek olanı abartarak ya da tamamen hayal ürünü çizgilerle resmedebilmektir.

Mimari Görselleştirmede Dijital İllüstrasyon Atölyesi’nde Bernstein & Andriulli, Jelly London, Antoino Uve gibi illüstrasyon sanatçılarının örnekleri gösterilecek. Adobe Illustrator’ın özelliklerini gösterilerek, katılımcılardan hayata geçirmek istedikleri herhangi bir imgeyi ya da bir şehir/ülkeyi bulmaları istenecek. Renklendirilme aşamasındaki teknikler öğretildikten sonra; seçilen yerdeki analizlerinden öne çıkarmak istenen objeler, dijital ortam üzerinde farklı şekillerde (izometrik, çizgisel, renk gölgelendirmeleri) aktarılacak.

Bu atölye, katılımcılara dijital ortamda kendilerini ifade etmenin yanı sıra Adobe Illustrator programının temel ve bazı bilinmedik özelliklerini bilmelerini sağlayacaktır. Dijital İllüstrasyon Atölyesi’ne mimarlık, iç mimarlık, şehir ve bölge planlama, endüstri ürünleri tasarımı, grafik tasarım gibi alanlarda okuyan ya da çalışanların yanı sıra dijital illüstrasyon konusunda kendini geliştirmek isteyen herkes katılabilir.

yürütücü

Tuğçe Selin Türk, MEF Üniversitesi Sanat, Tasarım ve Mimarlık Fakültesi’nin Mimarlık bölümünden 2018 yılında ikincilik ile mezun oldu. Eğitim hayatı boyunca birden fazla ödüle layık görüldü. Kadir Has Üniversitesi, Maltepe Üniversitesi, TAK (Tasarım Atölyesi Kadıköy) ve FADA Workshop Haftası bünyesinde atölye koordinatörlüğü ve yürütücülüğü yaptı. Şu anda MEF Üniversitesi’nde yarı zamanlı akademisyen olarak çalışıyor ve serbest çalışmalar yürütüyor.

kayıt ve ödeme

Atölyenin katılım bedeli 300 TL+KDV’dir. Kaydınızın gerçekleşmesi için, kontenjan dolmadığı müddetçe 23 Ağustos’a kadar “kayıt ol” butonuyla açılan sayfa üzerinden kredi kartıyla veya banka havalesi/EFT (%10 indirim) ile ödeme yapabilirsiniz.

Not: Atölyeye katılmak için Adobe Illustrator yüklü bir dizüstü bilgisayarınızı (tercihen tamamen şarj edilmiş) getirmelisiniz.