Revit Architecture Eğitimi

6.500,00

6 Ocak-4 Şubat 2024, 11.00-15.00
10 Oturum | 40 Saat | Uygulamalı

Autodesk Revit’in kullanımında profesyonelleşmek isteyenler için online ve uygulamalı eğitim başlıyor.

6 Ocak-4 Şubat tarihleri arasında, Cumartesi ve Pazar günleri, 11.00-15.00 saatlerinde Zoom üzerinden gerçekleşecek Revit Architecture Eğitimi’nin yürütücülüğünü Yeşim Kutkan Öztürk üstlenecek. Eğitime katılarak Revit’in tüm özelliklerini kullanabilir hale gelebileceksiniz.

Açıklama

Autodesk Revit Architecture, mimarlar ve inşaat profesyonelleri için geliştirilmiş bir Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) yazılımıdır. Proje tasarım ve dokümantasyonun tüm evreleri için araçlar içeren Revit Architecture, süreçte yer alan tüm disiplinlerin bir arada ve tam bir uyum içerisinde çalışabilmesini amaçlamaktadır.

Revit Architecture Eğitimi; tasarım, modelleme, analiz, dokümantasyon ve sunum gibi Revit’in mimari kullanımını kapsayan becerileri geliştirmeyi hedefler. Eğitim süresince katılımcılar Revit yazılımının arayüzünü, temel özelliklerini ve işlevlerini öğrenerek proje tasarlama, modelleme, düzenleme ve sunma süreçleriyle ilgili pratik beceriler geliştirirler.

Eğitim Takvimi

6 Ocak 2024 Cumartesi, 11.00-15.00
7 Ocak 2024 Pazar, 11.00-15.00
13 Ocak 2024 Cumartesi, 11.00-15.00
14 Ocak 2024 Pazar, 11.00-15.00
20 Ocak 2024 Cumartesi, 11.00-15.00
21 Ocak 2024 Pazar, 11.00-15.00
27 Ocak 2024 Cumartesi, 11.00-15.00
28 Ocak 2024 Pazar, 11.00-15.00
3 Şubat 2024 Cumartesi, 11.00-15.00
4 Şubat 2024 Pazar, 11.00-15.00

Eğitim Konuları

– Autodesk Revit Programı Arayüzü
– Genel Çizim Araçları ve Ayarları
– Plan, Kesit ve Görünüş
– Import İşlemleri
– Aks Oluşturma
– Katların Oluşturulması
– Taşıyıcı Sistem Elemanları
– Duvarların Oluşturulması
– Döşemelerin Oluşturulması
– Kapı ve Pencere Oluşturma
– Asma Tavan Oluşturma
– Merdiven ve Rampalar
– Korkuluk Oluşturma
– Çatılar
– Boşluk Elemanları
– Cephe Elemanları
– Arazi Modelleme
– Koordinat Düzlemine Model Aktarımı
– Dış Mekan Çevre Düzenlemesi
– Family Oluşturma
– Üretici Familylerinin Kullanımı
– Mimari Detaylandırma
– Mahal ve Malzeme Etiketleri
– Pafta Hazırlama
– Ölçülendirme
– Malzeme Kütüphanesi
– Materyal Atama ve Render
– 3D ve Kamera Ayarları
– Metraj ve Mahal Listeleri
– Ortak Proje Çizimi

Kazanımlar

Revit Architecture Eğitimi, katılımcıların tasarımlarını daha etkili bir şekilde oluşturmalarını, projelerini yönetmelerini ve paydaşlarla daha iyi iletişim kurmalarını sağlar. Bunun yanı sıra;

– Yapı Bilgi Modellemesi (BIM) Yetkinliği: Revit Architecture üzerinden BIM kavramını anlama ve uygulama becerisi kazandırır.
– 3D Modelleme ve Görselleştirme: Yapıların üç boyutlu modellemesini yapmayı ve görselleştirmeyi öğretir.
– Tasarım İçin Özelleştirilebilen Bina Bileşenleri: Özelleştirilmiş bina bileşenleri oluşturma becerisini geliştirir. Katılımcıların spesifik ihtiyaçlarına cevap vererek tasarımlarını uygulamaya yönelik geliştirebilmelerini sağlar.
– Proje Verileri ve Parametrelerin Yönetimi: Veri girişi, etiketleme, malzeme ve bitiş seçeneklerini yönetme gibi beceriler kazandırır.
– Dokümantasyon ve Sunum Yetkinliği: Teknik çizimler, kesitler, yüzeyler ve diğer dokümantasyon gereksinimlerini karşılamayı öğretir. Ayrıca gerçekçi render görüntüleri ve görsel sunumlar hazırlama yetkinliği de kazandırır.
– Analiz ve Performans Değerlendirmesi: Entegre analiz araçları yoluyla tasarımların çeşitli simülasyon programlarındaki performansının değerlendirilmesini öğretir.

Kimler Katılabilir?

– Mimarlar ve ilişkili meslekteki kişiler (şehir plancıları, peyzaj mimarları ve iç mimarlar),
– Mimari projelerde görev alan mühendisler (inşaat mühendisleri, makine mühendisleri, elektrik mühendisleri),
– Sektörle ilişikli teknikerler,
– Yapı ressamları,
– Tasarımcılar,
– Üniversitelerin ilgili bölümlerinde okuyan öğrenciler ve yeni mezunlar.

Revit Eğitimi, program bilgisine sahip olmayan veya belirli düzeyde bilgi sahibi olan kişilerin katılımına açıktır.

Eğitim Materyalleri

Eğitimde Zoom kaydı alınır ve video kayıtları katılımcılarla eğitimin bitiminden 30 gün sonrasına kadar izleyebilecekleri şekilde paylaşılır. Böylece öğrenilen konuları tekrar etme ve kaçırılan dersleri takip etme imkânı sağlanır.

Sertifika

Eğitim programının sonunda katılımcılara Üretimhane’nin çatı kuruluşu olan Academy of Arts and Design London tarafından İngilizce dilinde başarı sertifikası düzenlenir. Sertifikalar LinkedIn uyumludur; dijitalde görüntülenip paylaşılabilir ve üzerindeki QR kod ile doğrulanabilir.

Sertifika Şartları:
– Eğitime en az %80 oranında (10 oturumun en az 8’ine) katılım sağlamak.
– Sınıf içi yapılan çalışmalara dahil olmak.

Gereksinimler

Eğitim Zoom üzerinden gerçekleştirilecek olup katılımcıların Autodesk Revit programının sistem gereksinimlerini karşılayan kişisel bilgisayarları ile katılmaları gerekmektedir. Lütfen kayıt olmadan önce bilgisayarınızın sistem gereksinimlerini karşılayıp karşılamadığını bu sayfadan kontrol ediniz.

Eğitim gününden önce bilgisayarınıza Autodesk Revit programının güncel versiyonunu kurmalısınız. Autodesk’in resmi sitesinden hesap oluşturduktan sonra; programın ücretsiz öğrenci versiyonunu veya 30 günlük deneme sürümünü indirip kurabilirsiniz.

eğitmen

 

Yeşim Kutkan Öztürk
Mimar ve İç Mimar

 

Bilkent Üniversitesi İç Mimarlık ve Çevre Tasarımı Bölümü’nden onur derecesiyle mezun olmasının ardından Mimarlık alanındaki yüksek lisans derecesini Politecnico di Milano Mimarlık Fakültesi’nde tamamladı. Eğitimi sırasında EXPO 2015 Milano kapsamında gerçekleştirilen proje çalışmalarında yer aldı. 2010-2017 yılları arasında çeşitli mimarlık ve tasarım ofislerinde pek çok ulusal projede görevler üstlendi. 2018 yılından itibaren doktora eğitimine Orta Doğu Teknik Üniversitesi Mimarlık Tarihi alanında devam etmektedir. Aynı yıl başladığı eğitmenlik kariyerinde, çeşitli okulların bünyesinde aralarında Autodesk Revit dersinin de bulunduğu pek çok dersin yürütücülüğünü üstlenmiştir. Halen Başkent Üniversitesi ve TED Üniversitesi’nde yarı zamanlı öğretim görevlisi olarak çalışmaktadır.

kayıt ve ödeme

• Eğitimin kayıt ücreti 6.500 TL’dir.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler banka kartı ve kredi kartı ile yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde 3, 6 ve 9 taksit imkânı vardır.
• Kontenjan 25 kişiyle sınırlıdır.