Söyleşi: Onaranlar Kulübü

Ücretsiz Etkinlik

19 Eylül 2019, 19.30-20.30

Onarma, üretme ve paylaşma ekseninde kent odaklı yaratıcı projeler geliştiren Onaranlar Kulübü ile Üretimhane’de buluşuyoruz. Onaranlar Kulübü’nün geçmişte yaptıklarını ve gelecekte neler yapacaklarını merak eden, yeni bağlantılar kurmak ve yeni sokaklar tanımak isteyen herkesi 19 Eylül’de gerçekleşecek söyleşiye bekliyoruz.

 

Açıklama

Onaranlar Kulübü’nün projeleriyle artık sokaklarda daha fazla karşılaşıyoruz. Kaldırım bariyerlerindeki Darth Vader büstleri, tuğlaların arasından çıkan fantastik kahramanlar, telefon kutularına asılı saksılar bu projelerden sadece birkaçı. Ufuk Emin Akengin, Furkan Bakır ve Doğukan Güngör tarafından kurulan bu güzel topluluğun etki alanı gün geçtikçe büyüyor.

Üretimin demokratikleşmesi mümkün mü? Rekabetin yerini paylaşım, paranın yerini yetenek alabilir mi? Yeni teknolojiler ve üretim pratikleri ile şehirler, insanlar, hayvanlar, bitkiler nasıl kurtarılır? Onaranlar Kulübü, bu sorular üzerine bir kez daha eğilecek ve katılımcılarla birlikte yanıtlarını bulmaya çalışacak. Gelin, hep birlikte konuşalım…

konuşmacı

Onaranlar Kulübü; onarma, üretme ve paylaşma ekseninde kent odaklı yaratıcı projeler geliştiren bir topluluktur. Üretme hevesi ve potansiyeli olan farklı disiplinlerden gönüllüleriyle ortak hareket eder. Genelde çevreyle ilgili yaratıcı projeler geliştirir. Kimi zaman işe, okula giderken sokakta yüzünü güldürecek ufak bir sokak hack’lemesi yapar, kimi zaman birkaç gün süren tasarım ve üretim atölyeleri düzenler.

onaranlarkulubu.com

kayıt

Etkinliğe katılım ücretsizdir ve herhangi bir ön koşul yoktur. Ancak kaydınızın gerçekleşmesi için bilgi@uretimhane.com.tr adresine ad-soyad bilgisi göndermeniz gerekmektedir.