Kukla Yapım Atölyesi

7 Eylül 2019, 12.00-18.00

Anna Karayorgi yürütücülüğünde yetişkinler için düzenlenen Kukla Yapım Atölyesi, katılımcılara muppet tekniği ile kukla yapmanın yollarını öğretecek. Atölye sonunda herkes bir el kuklasıyla ayrılacak.

Açıklama

6 saat sürecek olan Kukla Yapım Atölyesi’nde, muppet tekniğinin en temel numaraları kullanılarak el kuklaları yapılacak. Atölye boyunca basit dikiş tekniklerinden, malzeme bilgisi ve kalıplardan bahsedilecek. Ayrıca, kuklaların ortaya çıkışıyla ilgili kuramsal bilgi de verilecek. Yaratıcılığını ve el becerilerini geliştirmek isteyen herkesi atölyemize bekliyoruz.

Not: Kukla Yapım Atölyesi, yetişkinlere yöneliktir. Çocuklara yönelik atölye için lütfen iletişime geçin.

yürütücü

Anna Karayorgi, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi’nin Sahne Dekorları ve Kostüm Tasarımı Bölümü’nden mezun. Bugüne kadar pek çok kurumda kukla atölyesi verdi, tiyatro oyunlarının kukla tasarımı ve realizasyonunu gerçekleştirdi. BKM’nin bir projesinde kukla ve dekor realizasyonu yaptı. Dizi, sinema ve reklam filmi projelerinde kostüm asistanı olarak çalıştı. A Corner in the World x Bomontiada ALT’ın düzenlediği 29’ 59’’ etkinliğinde “Masalların Masalı” isimli manuel sinema projesiyle yer aldı. Şu anda kukla tiyatrosu ve ürün tasarımı alanındaki çalışmalarına devam ediyor.

kayıt ve ödeme

Kaydınızın gerçekleşmesi için, kontenjan dolmadığı müddetçe 6 Eylül’e kadar “kayıt ol” butonuyla açılan sayfa üzerinden kredi kartıyla veya banka havalesi/EFT (%10 indirim) ile ödeme yapabilirsiniz.

*Atölye süresince kullanılacak tüm malzemeler fiyata dahildir.