Freelance Tasarımcı Olma ve Markalaşma Eğitimi

14-15 Mart 2023, 19.00-21.00

Tasarım dünyasına freelancer olarak devam etmek, bir marka kurmak veya markalaşmak isteyenler için online eğitim başlıyor.

14 ve 15 Mart tarihlerinde gerçekleşecek Freelance Tasarımcı Olma ve Markalaşma Eğitimi’ni; hem reklam ajansında hem de kurumsal şirkette çalışmış, 2014’ten beri freelance grafik tasarım yapan ve marka sahibi olan Polin Kuyumciyan verecek.

Açıklama

Freelance Tasarımcı Olma ve Markalaşma Eğitimi, bir grafik tasarımcının bakış açısından çalışma hayatınıza aktarabileceğiniz örneklerle, freelance dünyasıyla tasarım dünyasının birleştiği noktalara değinen interaktif bir eğitimdir.

Eğitim Programı

1. Ders: 14 Mart Salı – 19.00-21.00

Genel Tanıtım
Polin kimdir? Grafik tasarım, freelance ve marka kurma yolculuğuna kısa bir bakış.

Freelancer Olmak: Nasıl? Niye?
Freelancer olarak çalışmaya başlamadan önceki süreç, yapmanız ve yapmamanız gerekenler, kendinizi konumlandırma taktikleri ile dünya çapında grafik tasarımcılardan hikayeler, örnekler ve kişisel öneriler.

Zaman Yönetimi ve Organize Olmak
Freelance çalışmanın en önemli basamaklarından olan zaman yönetimini kolaylaştırmak, ulaşılabilir bir beceri haline getirmek için 5 önemli adım ve tavsiye. Zaman yönetimiyle el ele giden, çalışma alanının organizasyonundan, kişinin kendisini tanımasıyla oluşan zaman, yer ve ajanda organizasyonuna kadar 5 önemli adım ve tavsiye.

2. Ders: 15 Mart Çarşamba – 19.00-21.00

Self-Marketing
Hem kişisel hem de dünyadan örnekler üzerinden giderek önce kendini tanımak, sonra kendini tanıtmak.

Müşteri Bulma / Seçme / Eleme
Freelance tasarımcılar için müşteri bulmak, ikna etmek, sürdürülebilir bir ilişki kurmak hakkında bilgiler. Deneyim kazandıkça, tasarımcının zaman yönetimine ve tercih ettiği dallara uygun müşterileri seçme ve eleme süreci; detaylı ve örnekli anlatım.

Marka Kurmak
Marka kurmak için fikir bulmak, kurulumunda takip edilmesi gereken adımlar, ürün üretimi, takibi ve freelance işler ile marka arasındaki dengeyi kurmak.

Kimler Katılabilir?

Freelance Tasarımcı Olma ve Markalaşma Eğitimi’ne freelance çalışmayı merak eden veya yeni başlayan herkes katılabilir.

Materyaller

Eğitimde Zoom kaydı alınır ve video kayıtları katılımcılara eğitimin bitiminden iki hafta sonrasına kadar izleyebilecekleri şekilde gönderilir. Ayrıca eğitim süresince kullanılan sunumlar da katılımcılarla paylaşılır. Böylece öğrenilen konuları tekrar etme ve kaçırılan dersleri takip etme imkânı sağlanır.

Sertifika

Eğitime katılan herkese LinkedIn uyumlu, dijitalde görüntülenip paylaşılabilen akıllı sertifika verilecektir.

eğitmen

 

Polin Kuyumciyan
Grafik Tasarımcı

 

2011 yılında Rhode Island School of Design (RISD) Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. İstanbul’a döndükten sonra Ogilvy & Mather ve daha sonrasında İKSV’de çalışarak, Türkiye’deki çalışma temposuna iyice adapte oldu. Bunları takiben 2014’te kendi stüdyosunu kurdu ve freelance çalışmalarına başladı. O zamandan beri Güçlü Kırtasiye, Tarko Kozmetik, Hacı Bekir, Assan Gayrimenkul, Keskin Color, İKSV, Epsilon Yayınevi, BUGECE, Tepta Aydınlatma ve Apple gibi lokal ve global şirket ve markalara tasarım hizmeti veriyor. Bunun yanı sıra 2015’te kağıda olan aşkını, her zaman hayali olan bir markaya dönüştürdü ve PK Design adında bir kırtasiye markası kurdu.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler banka kartı ve kredi kartı ile yapılabilir.
• Eğitime katılım kontenjanla sınırlıdır.