Freelance Tasarımcı Olma ve Markalaşma Eğitimi

200,00

4-5 Kasım, 18.30-21.00

Tasarım dünyasına freelancer olarak devam etmek, bir marka kurmak veya markalaşmak isteyenler için online eğitim!

4 ve 5 Kasım tarihlerinde gerçekleşecek Freelance Tasarımcı Olma ve Markalaşma eğitimini; hem reklam ajansında hem de kurumsal şirkette çalışmış, 2014’ten beri freelance grafik tasarım yapan ve marka sahibi olan Polin Kuyumciyan verecek. Eğitimin sonunda sertifika da verilecek.

Zoom üzerinden gerçekleşecek bu eğitime, freelance çalışmayı merak eden veya yeni başlayan herkes katılabilir.

Kayıtlara kapalı

Kategoriler: ,

Açıklama

Freelancer olarak çalışmayı, bir marka kurmayı veya markalaşmayı mı düşünüyorsunuz? Belki de freelance çalışmaya başladınız, marka kurdunuz ve biraz daha deneyim kazanmak için pratik bilgiler arıyorsunuz. Bir grafik tasarımcının bakış açısından, çalışma hayatınıza aktarabileceğiniz örneklerle, freelance dünyasıyla tasarım dünyasının birleştiği noktalara değineceğimiz 5 saatlik bir eğitim sizi bekliyor. Tüm bu bilgileri hem reklam ajansında hem de kurumsal şirkette çalışmış, freelance grafik tasarım yapan ve marka sahibi olan Polin Kuyumciyan’dan, online sertifika karşılığı alabilirsiniz.

1. Ders: 4 Kasım – 18.30-21.00

Genel Tanıtım

Polin kimdir? Grafik tasarım, freelance ve marka kurma yolculuğuna kısa bir özet.

Polin’in Portfoliosundan Örnekler

Grafik tasarım başlığı altında yer alan mecraların tanıtımı, uygun mecrayı seçme yolunda kullanabilecek pratik bilgiler ile bir freelance tasarımcının farklı müşterilere ait 3 farklı projede hangi araçları, nasıl bir süreç izleyerek kullandığının incelenmesi.

Freelancer Olmak: Nasıl? Niye?

Freelancer olarak çalışmaya başlamadan önceki süreç, yapmanız ve yapmamanız gerekenler, kendinizi konumlandırma taktikleri ile dünya çapında grafik tasarımcılardan hikayeler, örnekler ve kişisel öneriler.

Zaman Yönetimi

Freelance çalışmanın en önemli basamaklarından olan zaman yönetimini kolaylaştırmak, ulaşılabilir bir beceri haline getirmek için yapılabilecek 5 önemli adım ve tavsiye.

Organize Olan İnsanlar Ne Yapıyor?

Çalışma alanının organizasyonundan, kişinin kendisini tanımasıyla oluşan zaman, yer ve ajanda organizasyonuna kadar 5 önemli adım ve tavsiye.

2. Ders: 5 Kasım – 18.30-21.00

Self-Marketing

Hem kişisel hem de dünyadan örnekler üzerinden giderek, önce kendini tanımak, sonra kendini tanıtmak.

Müşteri Bulma / Seçme / Eleme

Freelance tasarımcılar için müşteri bulmak, ikna etmek, sürdürülebilir bir ilişki kurmak hakkında bilgiler. Deneyim kazandıkça, tasarımcının zaman yönetimine ve tercih ettiği dallara uygun müşterileri seçme ve eleme süreci; detaylı ve örnekli anlatım.

Para mı? Prestij mi?

Freelance işler arasında önem sıralaması yapabilmek ve kişinin ihtiyaçlarına olduğu kadar, mesleki gelişimine de yardımcı olabilecek işleri seçebilmek.

Marka Kurmak

Kişisel örneklerle desteklenerek, freelance çalışmanın yanı sıra PK Design nasıl kuruldu? Marka kurmak için fikir bulmak, kurulumunda takip edilmesi gereken adımlar, ürün üretimi, takibi ve freelance işler ile marka arasındaki dengeyi kurmak.

eğitmen

Polin Kuyumciyan, 2011 yılında Rhode Island School of Design (RISD) Grafik Tasarım bölümünden mezun oldu. İstanbul’a döndükten sonra Ogilvy & Mather ve daha sonrasında İKSV’de çalışarak, Türkiye’deki çalışma temposuna iyice adapte oldu. Bunları takiben 2014’te kendi stüdyosunu kurdu ve freelance çalışmalarına başladı. O zamandan beri Güçlü Kırtasiye, Tarko Kozmetik, Hacı Bekir, Assan Gayrimenkul, Keskin Color, İKSV, Epsilon Yayınevi, BUGECE, Tepta Aydınlatma ve Apple gibi lokal ve global şirket ve markalara tasarım hizmeti veriyor. Bunun yanı sıra 2015’te kağıda olan aşkını, her zaman hayali olan bir markaya dönüştürdü ve PK Design adında bir kırtasiye markası kurdu.

Halen iki işi bir arada yürütmekte olan Polin Kuyumciyan, iş hayatından öğrendiği ve öğrenmeye devam ettiği tüm noktaları başlıklar halinde sizlerle paylaşacak.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Eğitimin katılım bedeli 200 TL’dir.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Eğitime katılım kontenjanla sınırlıdır.