Design Thinking: Tasarım Odaklı Düşünme

11 Kasım 2020, 19.00-20.30

Azra Betül Erdoğdu, bu webinarda Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) metodolojisi, kullanım alanları ve dünya çapındaki uygulamaları hakkında bilgi verecek; metodolojinin gerektirdiği düşünce yapısını iş ve özel yaşamımıza nasıl entegre edebileceğimizi aktaracak. İnteraktif webinar, 11 Kasım Çarşamba günü, 19.00-20.30 saatleri arasında, Zoom üzerinden gerçekleşecek. Webinarın sonunda sertifika da verilecek.

Açıklama

Einstein’ın dediği gibi; “Problemleri, onları yaratırken kullandığımız düşünme biçimlerini kullanarak çözemeyiz.”

Üstelik, son zamanlarda hızla değişen dünya yapısını düşündüğümüzde, karşılaştığımız zorlukları çözmek için eskiden kullandığımız yöntemler artık çalışmayabiliyor. Daha iyi çözümler üretebilmek, servisler ve deneyimler tasarlamak için yeni yaklaşımlara ihtiyacımız var. Bu noktada, Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) karşımıza çıkıyor. Bu yaklaşım, bilindik yolların dışında farklı bir düşünme sistemini hayatımıza getiriyor. Sadece iş hayatınızda değil, özel yaşamınızda dahi kullanabileceğiniz bu yaklaşım, problemi keşfetme ve çözüm üretme süreçlerini kökten değiştirmeye yardımcı oluyor.

• İş dünyasını hızla etkisi altına alan bu akım nedir?
• Ne işinize yarayabilir, bu metotla neler yapabilirsiniz, hangi alanlarda kullanabilirsiniz?
• Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) metodolojisi, yüksek performans gösteren firmalar tarafından yenilikçi ürünler, hizmetler ve çözümler geliştirilirken nasıl uygulanır?
• Design Thinking’in dünya çapındaki en iyi uygulamaları nelerdir?
• İşbirliği, yenilikçilik, müşteri odaklılık gibi gibi Design Thinking (Tasarım Odaklı Düşünme) metodolojisinin gerektirdiği düşünce yapısını bakış açıma nasıl yerleştiririm?

yürütücü

Azra Betül Erdoğdu, müşteri deneyimi, çalışan deneyimi, öğrenme deneyimi ve insan deneyimi (kişisel koçluk şapkasıyla) konularında tecrübeye sahip bir deneyim tasarımcısıdır. Bireyler ve kurumlar için sürdürülebilir, eşsiz modeller ve yolculuklar tasarlar.

Eğitimi Endüstri Mühendisliği üzerine olup, eş zamanlı Etkileşim Tasarımı konusunda da öğrenim gördü. Bunlara ek olarak, yüksek lisansını Stratejik Pazarlama ve Marka Yönetimi üzerine tamamladı. Son yıllarda ise kariyer koçluğu üzerine uzmanlaşmak adına koçluk eğitimi aldı.

Kişisel kariyeri sırasında çeşitli roller üstlenmiş olup, özellikle strateji oluşturma/yönetme, program/proje yönetimi, deneyim ve hizmet tasarımı üzerine uzun yıllar çalışmıştır. Şimdilerde, “A.Designer” adlı şirketine liderlik ederek, eşsiz deneyim tasarımı modelleri ve yolculuklarıyla kurumların iş modellerini ve bireylerin hayatlarını ve işlerini dönüştürmeye yardımcı oluyor.

Sanat, tasarım ve müzik dolu bir hayattan keyif alıyor. Ona ayrıca kampta, seyahatte ve gurme yemek pişirme faaliyetlerinde rastlayabilirsiniz.

tr.azrabetul.co

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Webinara katılım kontenjanla sınırlıdır.