Çocuklar İçin Karikatür Atölyesi

17 Kasım-1 Aralık 2019, 15.30-17.00

Çizer Sibel Bozkurt, 6-12 yaş aralığındaki çocuklar için karikatür atölyesi verecek. 17 Kasım, 24 Kasım ve 1 Aralık Pazar günleri, 15.30-17.00 saatleri arasında, toplam 3 oturum şeklinde düzenlenecek atölyede çocuklar karikatür yapımıyla ilgili teknik bilgileri öğrendikten sonra hayal dünyalarındaki esprilerden yola çıkarak kendi karikatürlerini çizecek.

Kategori:

Açıklama

Çocuklar İçin Karikatür Atölyesi, çocukların bireysel ve grup olarak yaratıcılıklarını kullanmalarını sağlarken, sosyal ve görsel zekalarını güçlendirir, özgüven, düşünce ve ifade özgürlüğü kazandırır. Espri üretmek, eleştirel mizah yapmak çocukların kişisel gelişimine yardımcı olur. Karikatür Atölyesi, hem eğlendirici hem de öğretici bir atölyedir.

Atölye İçeriği:

Karikatürün tanımı,
Karikatür yapımıyla ilgili teknik bilgiler,
Karikatür esprisi oluşturmak ya da bulmak,
Karikatür esprisini kağıda aktarmak (çizim),
Karikatüre çinileme (tarama/mürekkepleme) yapmak,
Karikatürü renklendirmek.

yürütücü

Sibel Bozkurt, İstanbul doğumlu. Uzun yıllardır Bayan Yanı dergisinde yazar, çizgi roman çizeri, illüstratör, karikatürist olarak çalışıyor. Aynı zamanda, Kadıköy Karikatür Evi’nde ve özel bir kolejde karikatür ve çizgi roman eğitmenliği yapıyor. Zamanında Yabani (2016/2017) ve Trip (2018) dergilerinde de çalışan Bozkurt, çeşitli dergilere çizgi roman ve illüstrasyonlar çizmeye devam ediyor.

kayıt ve ödeme

Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan sayfa üzerinden kredi kartıyla veya banka havalesi/EFT (%5 indirim) ile ödeme yapabilirsiniz.

Katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır.