Tipografik Kolaj Atölyesi

23 Şubat 2020, 14.00-18.00

Tipografik Kolaj Atölyesi, 23 Şubat Pazar günü, 14.00-18.00 saatleri arasında Üretimhane’de. Atölyenin yürütücüsü Bant Mag, KafkaOkur, Trendsetter, SabitFikir gibi dergilere yaptığı illüstrasyonları ve kolaj tasarımlarıyla bilinen Gökçe İrten.

Tipografinin gücünü ve tasarımdaki rolünü keşfetmek isteyen herkesi atölyeye bekliyoruz!

Açıklama

Gökçe İrten tarafından yürütülecek Tipografik Kolaj Atölyesi ile görsel iletişimin en önemli unsurlarından biri olan tipografi ve kolaj kompozisyonlarının bir araya getirilmesi hedefleniyor. Atölyenin ilk bölümünde harfler üzerine eskizler yapılacak. İkinci bölümünde ise konsept üzerine belirlenen harflerle, kolaj tekniğiyle bir poster oluşturulacak. Poster uygulaması üzerinden farklı çalışma alanlarının geliştirileceği atölyede katılımcılar, yaptıkları eskizlerde harf anatomisi ve üsluplarının yanı sıra yazı stillerini de irdeleyecek.

Atölye çalışması, herhangi bir ön bilgi gerektirmemektedir. Grafik tasarım, iletişim tasarımı, mimarlık gibi alanlarda okuyanların ve çalışanların yanı sıra kendini tasarım konusunda geliştirmek isteyen herkes atölyeye katılabilir.

Not: Atölye süresince kullanılacak tüm malzemeler Üretimhane tarafından sağlanacaktır.

yürütücü

Gökçe İrten, Mimar Sinan Güzel Sanatlar Üniversitesi Seramik ve Cam Tasarımı lisans eğitiminden sonra Sabancı Üniversitesi Görsel İletişim Tasarımı bölümündeki yüksek lisans eğitimini ‘Resimli Kitapların Tasarım Prensipleri’ teziyle tamamladı.

University of the Arts London’da illüstrasyon üzerine eğitim aldı. Kim Bu Gelen ve Dev Havuç da dahil olmak üzere yazdığı ve resimlediği çocuk kitapları birçok yayınevinde yayınlandı, yabancı dillere çevrildi.

Bant Mag, KafkaOkur, Trendsetter, SabitFikir gibi dergilere illüstrasyonlarıyla katkıda bulundu. Yaratıcı görselleştirme üzerine eğitimler de yapan İrten, yurt içi ve yurt dışında karma sergilere katıldı. İlk kişisel sergisi Muhit, 2017 yılında Mixer Gallery’de açıldı.

Öğretim görevlisi olduğu İstanbul Kültür Üniversitesi’nde ‘Dijital İllüstrasyon’ alanında dersler veren sanatçı, çalışmalarına serbest olarak İstanbul’da devam ediyor.

gokceirten.com

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Katılımcı sayısı 10 kişiyle sınırlıdır.