Romantik İlişkilerin Psikolojisi: Sağlıklı İlişkilenme

Ücretsiz Etkinlik

23 Ağustos 2019, 19.00-21.00

Cornell Üniversitesi’nde Gelişim Psikolojisi doktorasını tamamlayan ve Boğaziçi Üniversitesi’nde “Close Relationships” dersini veren Dr. Gizem Sürenkök, dersi alan bir grup öğrenciyle birlikte Yakın İlişkiler projesini hayata geçirdi, ekiple birlikte katılımcıların büyük ilgi gösterdiği bir dizi etkinlik düzenledi. Bu etkinliklerden biri de şimdi Üretimhane’de!

Açıklama

Psikolog Dr. Gizem Sürenkök ve Yakın İlişkiler ekibiyle romantik ilişkiler üzerine konuşuyoruz. Dr. Gizem Sürenkök’ün romantik ilişkilerin dinamikleri, ilişkilerde en sık karşılaşılan sorunlar, bir ilişki için en tehlikeli olan durumlar, mutlu ilişki sürdürme yolları gibi konulardan ve bu konulara dair araştırmalardan bahsedeceği sunumla başlayan etkinliğimiz katılımcıların ilişkilere dair sorularının cevaplandırılacağı bir soru-cevap bölümüyle devam edecek. Ardından bir kokteyl düzenlenecek ve Yakın İlişkiler yazarlarıyla tanışıp, ilişkilerden konuşacağız. Sonrasında ise aşklar ve ilişkiler üzerine yazılmış şarkılardan oluşan playlist’imizin tadını çıkaracağız.

konuşmacı

Dr. Gizem Sürenkök, doktorasını 2018 yılında Cornell Üniversitesi Gelişim Psikolojisi’nden aldı. Kendini bildi bileli yakın ilişkilerle uğraşıyor ama bunun biliminin yapılabileceğini 2009 yılında New York Üniversitesi’nde Psikoloji masterı yaparken fark etti. O zamandan beridir de hayatta en keyif aldığı konuların üzerine okuyor, yazıyor ve konuşuyor. Lisans eğitimini Boğaziçi Üniversitesi’nde Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler ile birlikte Psikoloji bölümlerinden alan Gizem Sürenkök, çok sevdiği okuluna geri dönmek ve bildiklerini öğrencilerle paylaşmak üzere 2018 yılında Boğaziçi Üniversitesi’nde “Close Relationships” dersini vermeye karar verdi ve dersini alan bir grup öğrencisiyle uzun zamandır hayalini kurduğu “Yakın İlişkiler” projesini hayata geçirmeyi başardı. “Yakın ilişkilerin bilimi mi olurmuş?” diyenlere “Çok da güzel olur” diyerek, bildiklerini herkesle paylaşmayı planlıyor. Kendi araştırmalarında romantik ilişkilerde partnerlerin birbirlerini ne şekilde etkilediklerini, varlıklarının ne işe yaradığını, yokluklarının nelere yol açtığını inceliyor. Özel hayatında kocası, kızı ve iki kedisiyle Los Angeles’ta yaşıyor ve boş zamanlarını Boğaz’da keyif yapmanın ve Ege’nin serin sularında yüzmenin hayalini kurarak geçiriyor.

kayıt

Etkinliğe katılım ücretsizdir ve herhangi bir ön koşul yoktur. Ancak kaydınızın gerçekleşmesi için, kontenjan dolmadığı müddetçe 20 Ağustos’a kadar bilgi@uretimhane.com.tr adresine ad-soyad bilgisi göndermeniz gerekmektedir.