uretimhane-logo

Öğrenmeyi, düşünmeyi, üretmeyi, paylaşmayı seven insanların evi.

Katip Mustafa Çelebi Mah.
Küçük Parmakkapı Sk. No:15/4
34433 Beyoğlu/İstanbul
bilgi@uretimhane.com.tr
+90 212 232 87 49

Reklamda Hikayeleştirme

280,00

7-8 Ocak, 19.30-21.30

OtherWorkers kurucu ortakları Yeşim Gürsucu ve Ömer Kaçar’ın eğitmen olarak yer alacağı Reklamda Hikayeleştirme eğitimi; yaratıcı fikir üretmenin ve mesajınızı, fikrinizi, işinizi hikayelerle anlatmanın yollarını öğretecek. Eğitim sonunda katılım belgesi de verilecek.

Kayıtlara kapalı

Kategoriler: ,

Açıklama

Don Quijote neden ölümsüzdür? Odysseia destanı ve Frankenstein neden hâlâ konuşuluyor? Netflix dizilerini neden soluksuz izliyoruz? Ya dilinizden düşmeyen reklam repliklerine ne demeli? Cevabı basit: Hikayeleri seviyoruz.

Büyük toplulukları ikna eden, hatırlanan, etki uyandıran insanların ve markaların hepsi hikaye anlatıyor. Çünkü fikirleri dünyaya yaymanın yolu hikaye anlatmaktan geçiyor.

Reklamda Hikayeleştirme eğitiminde iki gün boyunca hikayenin yapısı, hikaye anlatma teknikleri, reklamda ileti ve gösterge kavramları, transmedya hikaye anlatımı, verilerin hikayeleştirilmesi gibi konular anlatılacak; hikaye odaklı içerik üretimine yönelik uygulamalar yapılacak.

Reklam ve metin yazarlığı alanında kendini geliştirmek isteyenler, reklam ajanslarında ve diğer yaratıcı sektörlerde çalışanlar, müfredatın dışına çıkmak isteyen öğrenciler; blog, sosyal medya ve YouTube içeriği üretenler bu eğitime katılabilir.

yürütücüler

Yeşim Gürsucu, Dramatik Yazarlık bölümünden mezun oldu. Reklam ve iletişim ajanslarında metin yazarı, tiyatro oyunlarında dramaturg olarak çalıştı. Bugüne kadar pek çok yerel ve global şirket için reklam metni yazdı. Reklam yazarlığı ve hikayeleştirme üzerine üniversitelerde konuşmalar yaptı, farklı kurumlarda atölyeler verdi. Ömer Kaçar ile birlikte OtherWorkers’ı kurdu.

Ömer Kaçar, Dramatik Yazarlık ve Radyo Televizyon Sinema bölümlerinden mezun. Reklam ajanslarında metin yazarı olarak çalıştıktan sonra oyun yazarlığı ve hikaye anlatımına yöneldi. Avrupa’nın en prestijli ödüllerinden biri olan Heidelberger Stückemarkt Uluslararası Yazar Ödülü’nün sahibi. OtherWorkers’ın kurucu ortağı.

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• 2 günlük eğitimin toplam katılım bedeli 280 TL’dir.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Eğitime katılım kontenjanla sınırlıdır.

Burslu Katılım:

Bu eğitime iki öğrenci burslu katılabilecek. Başvuru yapmak isteyen öğrenciler, bilgi@uretimhane.com.tr adresine eğitime katılma isteğinin nedenini içeren bir e-posta gönderebilirler.