uretimhane-logo

Öğrenmeyi, düşünmeyi, üretmeyi, paylaşmayı seven insanların evi.

Katip Mustafa Çelebi Mah.
Küçük Parmakkapı Sk. No:15/4
34433 Beyoğlu/İstanbul
bilgi@uretimhane.com.tr
+90 212 232 87 49

Creative Coding

420,00600,00

15 Mart, 10.00-18.00

Mimar ve hesaplamalı tasarımcı Begüm Aydınoğlu, Processing programı üzerinden yaratıcı tasarım yapmanın yollarını öğretecek.

Sanat ve tasarımın farklı alanlarından profesyonellere ve öğrencilere açık olan atölyede, katılımcılar temel kodlama prensiplerini öğrendikten sonra kendi imajlarını yaratıcı kodlama ve generatif tasarım prensipleri ile manipüle edecekler. Atölye sonunda katılım belgesi de verilecek.

Temizle
Stok kodu: Yok Kategoriler: , , ,

Açıklama

Creative Coding, kodlama dünyasına giriş yapmak ve projeler üretmek isteyen, sanat ve tasarımın birçok farklı alanından profesyonellere ve öğrencilere açıktır. Processing programı üzerinden ilerleyecek olan atölye, katılımcılara programlamayı yaratıcı bir disiplin olarak tanıtır. Atölye, temel kodlama prensipleri ile başlayacak olup, kod ile çizim yapma, desen oluşturma ve imaj üzerinden generatif tasarımlar ile devam edecektir. Gün sonunda her katılımcının kodlamanın ana prensiplerine hakim olması, kod okuyabilmesi, kendi imajlarını yaratıcı kodlama ve generatif tasarım prensipleri ile manipüle etmesi beklenmektedir.

Önemli Not: Atölye günü yanınızda Processing programı yüklü bir dizüstü bilgisayarınızı (tercihen tamamen şarj edilmiş) getirmelisiniz. Programı ücretsiz olarak https://processing.org/download/ adresinden indirip kurabilirsiniz.

yürütücü

Mimar ve hesaplamalı tasarımcı Begüm Aydınoğlu, Londra’da Architectural Association Design Research Laboratory’de (AA DRL 2017) Mimarlık ve Kentsel Tasarım üzerine yüksek lisans eğitimi almıştır. Zaha Hadid Mimarlık Hesaplamalı Tasarım bölümünün (ZHCODE) global yürütücüsü olan Shajay Bhooshan Studio kapsamında, algoritmik tasarım yöntemlerinin ve robotların günümüzde mimari üretimde kullanımı alanında yoğunlaşmıştır.

Aydınoğlu, 2018 yılında kurduğu Pada (Platform of Advanced Digital Architecture) bünyesinde global etkinlikler, atölyeler, seminerler düzenliyor. Yine aynı yıl, deneysel mimarlık araştırmaları yaptığı mimarlık stüdyosu Pada Labs’i kurdu. Pada Labs, mimarlık, mobilya tasarımı, ürün tasarımı, grafik tasarım gibi birçok ölçekte projeler geliştirirken, robotik teknolojiler ve 3D printing alanında araştırmalara ve çalışmalara devam ediyor.

Yer aldığı bazı sergiler: Beijing Design Week, (Beijing, 2017, DNA/AADRL), In-Motion-Ventura Lamrate-Milano Tasarım Haftası (Milano, 2017, St/Sp), Metautopia-Zaha Hadid Gallery (London, 2017, DNA/AADRL), Chinese University of Hong Kong, Smartgeometry, (Hong Kong, 2014, Deep Space)

begumaydino.com
padalabs.com

kayıt ve ödeme

• Katılım için herhangi bir ön koşul yoktur.
• Atölyenin katılım bedeli 600 TL, öğrencilere %30 indirimle 420 TL’dir.
• Kaydınızın gerçekleşmesi için “kayıt ol” butonuyla açılan formu eksiksiz doldurmanız gereklidir.
• Ödemeler kredi/banka kartıyla online olarak veya havale/EFT yoluyla yapılabilir.
• Kredi kartıyla yapılan ödemelerde taksit imkânı vardır.
• Katılımcı sayısı 12 kişiyle sınırlıdır.